niedziela, 2 marca 2014

Zielone migawkiDziś szybko wpadam na chwilkę :-) Przesyłam pozdrowienia ze świętokrzyskiego, gdzie spędzamy weekend. Wpadałm podzielic się z Wami pierwszą  wiosenną migawką domową.  Wszystko zaczyna się zielenić, wprawia w baardzo pozytywny  nastrój :-)  Zwłaszcza, że piękną mamy wiosnę tej zimy, prawda? :-) Do domu przywędrowało kilka nowych kwiatów: białe cyklameny i bluszcze rozpięte na okrągłych podpórkach.

Cyklameny lubią stanowiska w półcieniu i chłodne powietrze. W normalnej pokojowej temperaturze jest im za ciepło i bardzo szybko marnieją. Optymalna temperatura w dzień to 10 - 15 °C w dzień i nieco chłodniej w nocy. 
Podłoże w doniczce powinno być stale wilgotne. Należy uważać aby podczas podlewania nie polewać liści i kwiatów, najlepiej wodę wlewać do podstawki, a jej nadmiar usuwać.
Gdy roślina przekwitnie (zazwyczaj ma to miejsce w maju), umieszczamy ją w półcienistym miejscu   i pozwalamy jej zwiędnąć. W tym czasie nie nawozimy jej i bardzo skąpo podlewamy. We wrześniu przesadzamy fiołka do glinianej doniczki wypełnionej ziemią dla roślin kwitnących i zaczynamy częściej podlewać oraz stosować nawóz.

I zapomniałam wam tutaj napisać, że na wsi wiosna już dawno przyszła a właściwie przyleciała :)
Wróciły wioskowe żurawie, te same, które są na naszych bagienkach od lat. W tym roku pojawiły się wyjątkowo wcześnie, bo 11 lutego. Pierwszy przyleciał samiec, kilka dni później samica.
Latają teraz codziennie nad naszym domem, krążąc między 3 swoimi miejscówkami .
Przesyłam słoneczne pozdrowienia, choć tutaj mgły jeszcze nie opadły :)
Miłej niedzieli :)

6 komentarzy:

 1. Śliczne migawki :))

  pozdrawiam ciepło

  OdpowiedzUsuń
 2. Sliczne zdjęcia z domku! Wiosennie u Ciebie i tak radośnie:) Widzę, że kolor niebieski jest u Ciebie przewodnim kolorem:) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba ten niebieski.... i może biały zdecydowanie u nas królują :)

   Pozdrowienia :)

   Usuń

Wystąpił błąd w tym gadżecie.

Obserwatorzy